ANDROID 8.1 vám ušetří nemalé množství místa

Android 8.1 je stále dostupný pouze v testovací verzi, nicméně už nyní to vypadá, že se bude jednat o malou užitečnou aktualizaci. Nyní se objevila další zajímavá novinka, která se zaměřuje na úsporu místa v telefonu. Android 8.1 automaticky uvolní místo z nepoužívaných aplikací.

Asi každý má v telefonu několik aplikací, které používá sporadicky. Nechcete je odinstalovat, ale zároveň vám zabírají místo v telefonu, které může být v některých případech hodně cenné. Například když vlastníte telefon bez podpory microSD karet. Od verze 8.1 bude Android Oreo automaticky mazat určitá nevýznamná data z mezipaměti aplikací, jakou jsou například uložené obrázky. Data v mezipaměti zrychlují a zefektivňují spuštění aplikace, protože se nemusí znovu načítat. Vymazání se tak nevyplatí pro aplikace, které používáte často, ale využít tuhle funkci na aplikace, které se často nepoužívají, je dobrý nápad.

 

Kolik místa se celkově ušetří, závisí na každém uživatelovi a zařízení. Existují aplikace, který do mezipaměti ukládají maximálně data o velikosti několika megabajtů. Pak je tu třeba Chrome, kde se již počet dat uložených v mezipaměti značně zvyšuje. A pokud uživatel začne využívat jiný prohlížeč, zbytečně zabírá Chrome místo.


 

+420 775 444 484

v pracovní dny 9:00 - 16:30 hod.

info@mobilsezarukou.cz

napište nám vaše dotazy a připomínky

Odeslat zprávu

kontaktní formulář