Lepení tvrzených skel

JAK SPOLEHLIVĚ OCHRÁNIT DISPLEJ PŘED ROZBITÍM?

Chci koupit! 

Chráníme své mobilní telefony jak oko v hlavě. Před poškrábáním zadního krytu je chrání, pevný case, ale i přesto nás dovede rozčílit, když se nám podaří jej poškrábat. Přesto to nejcitlivější místo zůstává vždy bez ochrany – displej. Důsledkem hazardu s odkrytou dotykovou plochou (displejem) smartphonů je možné vidět všude kolem nás. Kdy naposled jste potkali někoho s pavučinou na displeji telefonu? Jste i vy sám majitelem nechtěné výzdoby tohoto typu?

Dlouhou dobu polepujeme naše smartphony levnými foliemi, které mají plochu chránit před poškrábáním, ve skutečnosti však činí telefon ošklivým, a i sebemenší otření o vnitřek kapsy zanechá nevzhledné mikroškrábance a bublinek po nedokonalé aplikaci se také ne a ne zbavit.
Takový ohebný kus plastu toho, pravda, kromě jakési obrany před škrábanci za cenu mírné nevzhlednosti, moc nezmůže. Rozhodně nebude nápomocen při hrozbě roztříštění displeje, když se dnešní šestipalcový smartphon či tablet, který lze sotva držet jednou rukou, vydá na misi vstříc asfaltu nebo docela obyčejné dlažbě v kuchyni.

Existuje ale něco lepšího, než obyčejný foliový screen protector?

Ano něco takového existuje a, kterému říkáme Tempered glass screen protector, a jak již sám název napovídá, nejedná se o plast nýbrž o tvrzené sklo.
Sklíčko je relativně ohebné, nikoliv však jako klasická folie. Skládá se ze dvou vrstev, ze samotného tvrzeného skla a s přilnavé folie, která umožní jednoduché přilepení na displej. Obyčejně se tloušťka skla pohybuje od 0,2 do 0,5 milimetrů, což je v porovnání s plastovou ochranou o výšce sotva 0,1 mm logicky znatelné. Rozhodně se však nemusíte obávat, že by sklíčko nějakým nepříjemným způsobem vystupovalo z displeje či ničilo celkový dojem z telefonu.

Vlastnosti a výhody

  • Při nasazování se nemusíte bát otravných vzduchových bublinek, které všichni tak nenávidíme. Aplikace je v porovnání s plastovou ochranou velmi jednoduchá. Jen se sklo přiloží a samo se „přicucne“ k telefonu. Pokud se vám pár drobounkých bublinek při instalaci objeví, nedělejte si z toho těžkou hlavou – zmizí do druhého dne, až se sklíčko lépe přichytí.
  • Díky speciálnímu povlaku se nebudete muset dívat na poleptanou obrazovku jen proto, že jste si po snězení balíčku chipsů neomyly ruce. Žádné otisky, žádné nečistoty, žádné drhnutí.
  • I přes svou trochu větší tloušťku máte z displeje stále stejný pocit, jako bez ochrany. Žádné nepohodlné scrollování či manipulace a plastový feeling na konečcích prstů, jako je tomu u klasických folií.
  • Pokud telefon spadne displejem na zem, ať už je to jakýkoli povrch, sklo absorbuje náraz a díky své tvrdosti a flexibilitě spolehlivě uchrání displej telefonu. Opravdu. A pokud je náhodou náraz opravdu silný, sklo se samo roztříští na neostré části a lze jednoduše sloupnout. V podstatě nemůžete s gravitací prohrát. Pro porovnání dnešní klasické Gorilla Glass, které jsou dnes jako standart, mají tvrdost kolem hodnoty 3-4H (H = Hardness), oproti tomu tvrzené sklo nabízí hodnoty 8-9H, což je samozřejmě nesrovnatelně o hodně více.
  • Nejlepší ochrana proti škrábancům.
  • Cena jednoho takového skla se liší modelem telefonu. V zásadě je dobré při koupi dát na zkušenosti uživatelů s tím či oním .
  • Zakoupení ochranného tvrzeného skla rozhodně doporučuji. Je lepší investovat několik stovek a předejít tak výdajům tří tisíc korun za výměnu dotykové plochy nebo dokonce celého displeje.

Máme pro vás podrobný návod jak si ochranné sklo na mobilní telefon nalepit sami.

1. Pokud máte telefon v ochranném obalu tak je dobré ho sundet (líp se čistí displej a manipuluje se sklem), taktéž sundejte (pokud máte nalepenou) starou fólii nebo sklo. V přibaleném balíčku 1 bývá vlhký hadřík a v balíčku 2 suchý. Někdy také samolepící čtverečky na odstranění drobného prachu ze skla telefonu.

2. Podívejte se na telefon, zda není na displeji nějaký prach, pokud je tak je potřeba ho odstranit. Můžete použít, pokud tedy máte přibaleny lepící čtverečky a zachytit nečistotu na lepící čtvereček. Mikro prach nevadí, bublina kolem jemného prachu nevznikne a mikro prach se v lepidle na skle ztratí. Odlepte podkladovou fólii ze skla (označeno přesahující nálepkou).

3. Vrchní nebo spodní část skla přiložíme na displej telefonu a pomalu pokládáme (kontrolujeme kraj skla, aby šel rovnoměrně s krajem skla telefonu.

4. Po položení skla na displej telefonu, přiložte prst do středu skla na telefonu a minimálně přitlačte, sklo (pokud již nezačalo) začne přilínat k displeji na adhezní lepidlo (toto lepidlo nezasychá, sklo můžete kdykoli odlepit). Pokud sklo nepřilne na celé ploše, vytlačte pod tvrzeným sklem vzduchové mezery do okraje rámečku.

5. Sklo máte nyní přilepené k telefonu, přiloženým leštícím hadříkem začněte leštit sklo a tím se nám pěkně v každém bodu přitlačí. Sklo si sedne až po 24h (telefon ale můžeme bez omezení na používat). Telefon ale hlavně displej máte nyní chráněný, škrábance a nárazy od teď chrání ochranné sklo.

 

 

 

 


 

+420 775 444 484

v pracovní dny 9:00 - 16:30 hod.

info@mobilsezarukou.cz

napište nám vaše dotazy a připomínky

Odeslat zprávu

kontaktní formulář